Skip to content

6050 Blvd East Apt 11fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
May 25, 2017

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0116
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,400
25%
Improvement Value:$58,100
75%
Total Assessment$77,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,976+2.0%
2024$5,857-1.7%
2023$5,959+0.7%
2022$5,917+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

From:

To:

DeedBook 9206, Page 286Recorded6/7/2017

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 8640, Page 496