Skip to content

6050 Blvd East Apt 12aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$570,000
Last Sale Date
Oct 31, 2018

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0121
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
21%
Improvement Value:$111,900
79%
Total Assessment$140,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,865+2.0%
2024$10,648-1.7%
2023$10,834+0.7%
2022$10,758+22.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$570,000

From:

To:

DeedBook 9357, Page 846Recorded11/14/2018

Property Sale

SaleMulti
$590,000
DeedBook 8139, Page 100