Skip to content

6050 Blvd East Apt 12bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Jun 3, 2003

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0122
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
25%
Improvement Value:$123,800
75%
Total Assessment$165,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,723+2.0%
2024$12,469-1.7%
2023$12,687+0.7%
2022$12,598+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$405,000
DeedBook 7094, Page 325