Skip to content

6050 Blvd East Apt 12cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jul 26, 2012

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0123
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,400
24%
Improvement Value:$94,200
76%
Total Assessment$123,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,531+2.0%
2024$9,340-1.7%
2023$9,504+0.7%
2022$9,437+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$340,000
DeedBook 8863, Page 171