Skip to content

6050 Blvd East Apt 12eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$45,000
Last Sale Date
Feb 23, 1999

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0125
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
25%
Improvement Value:$54,600
75%
Total Assessment$72,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,614+2.0%
2024$5,502-1.7%
2023$5,598+0.7%
2022$5,558+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$45,000
DeedBook 5414, Page 134