Skip to content

6050 Blvd East Apt 12fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Sep 6, 2006

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0126
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,500
21%
Improvement Value:$75,500
79%
Total Assessment$95,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,325+2.0%
2024$7,179-1.7%
2023$7,305+0.7%
2022$7,253+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$315,000
DeedBook 8075, Page 209