Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6050 Blvd East Apt 14dWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 21, 2007
Property Information
Block38
Lot9
QualifierC0144
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
DescriptionSTUDIO & TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$15,300
23%
Improvement Value:$50,700
77%
Total Assessment$66,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $5,089 | +2.0% |
| 2024 | $4,988 | -1.7% |
| 2023 | $5,075 | +0.7% |
| 2022 | $5,039 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.