Skip to content

6050 Blvd East Apt 14fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Feb 25, 2010

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0146
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,800
21%
Improvement Value:$76,000
79%
Total Assessment$95,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,387+2.0%
2024$7,240-1.7%
2023$7,366+0.7%
2022$7,314+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$650,000
DeedBook 8719, Page 534