Skip to content

6050 Blvd East Apt 15gWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$377,000
Last Sale Date
Apr 10, 2018

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0157
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,900
25%
Improvement Value:$89,700
75%
Total Assessment$119,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,222+2.0%
2024$9,038-1.7%
2023$9,196+0.7%
2022$9,131+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$377,000

From:

To:

DeedBook 9302, Page 911Recorded5/1/2018

Property Sale

Sale
$329,600
DeedBook 7323, Page 91