Skip to content

6050 Blvd East Apt 15hWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jun 26, 2000

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0158
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,400
24%
Improvement Value:$128,600
76%
Total Assessment$170,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,109+2.0%
2024$12,847-1.7%
2023$13,071+0.7%
2022$12,980+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$325,000
DeedBook 5640, Page 183