Skip to content

6050 Blvd East Apt 15jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Dec 16, 1993

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0159
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,400
22%
Improvement Value:$104,400
78%
Total Assessment$133,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,317+2.0%
2024$10,111-1.7%
2023$10,288+0.7%
2022$10,216+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 4677, Page 268