Skip to content

6050 Blvd East Apt 17aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$657,000
Last Sale Date
Oct 25, 2024

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0171
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,900
24%
Improvement Value:$92,500
76%
Total Assessment$122,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,438+2.0%
2024$9,250-1.7%
2023$9,411+0.7%
2022$9,345+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$657,000

From:

To:

DeedBook 9862, Page 464Recorded11/20/2024

Property Sale

SaleMulti
$258,500
DeedBook 5868, Page 85