Skip to content

6050 Blvd East Apt 17dWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Nov 14, 2001

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0174
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO & TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,900
26%
Improvement Value:$44,600
74%
Total Assessment$60,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,665+2.0%
2024$4,572-1.7%
2023$4,652+0.7%
2022$4,619+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 5934, Page 211