Skip to content

6050 Blvd East Apt 17eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$363,000
Last Sale Date
May 30, 2006

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0175
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,100
25%
Improvement Value:$57,100
75%
Total Assessment$76,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,293+9.3%
2024$5,758-1.7%
2023$5,859+0.7%
2022$5,818+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$363,000
DeedBook 7931, Page 296