Skip to content

6050 Blvd East Apt 18gWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 29, 2019

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0187
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
25%
Improvement Value:$92,600
75%
Total Assessment$123,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,515+2.0%
2024$9,325-1.7%
2023$9,488+0.7%
2022$9,422+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$229,000
DeedBook 6045, Page 137