Skip to content

6050 Blvd East Apt 18jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Oct 31, 2002

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0189
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,300
25%
Improvement Value:$91,100
75%
Total Assessment$121,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,361+2.0%
2024$9,174-1.7%
2023$9,334+0.7%
2022$9,269+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$295,000
DeedBook 6092, Page 44