Skip to content

6050 Blvd East Apt 19aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Jun 27, 2013

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0191
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,700
22%
Improvement Value:$108,700
78%
Total Assessment$139,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,749+2.0%
2024$10,534-1.7%
2023$10,718+0.7%
2022$10,643+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$600,000
DeedBook 8922, Page 205