Skip to content

6050 Blvd East Apt 19jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$620,000
Last Sale Date
Dec 10, 2021

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0199
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,700
25%
Improvement Value:$92,000
75%
Total Assessment$122,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,461+2.0%
2024$9,272-1.7%
2023$9,434+0.7%
2022$9,368+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$620,000

From:

To:

DeedBook 9637, Page 684NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/4/2022