Skip to content

6050 Blvd East Apt 20hWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 1, 2020

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0208
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BD 2 1/2BA&TER
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,200
22%
Improvement Value:$153,000
78%
Total Assessment$196,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,204+4.1%
2024$15,568+3.2%
2023$15,086+0.7%
2022$14,980+1.0%
Property History

No events match the selected filters.