Skip to content

6050 Blvd East Apt 21aWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$367,000
Last Sale Date
Nov 6, 2024

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0212
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,700
25%
Improvement Value:$71,000
75%
Total Assessment$94,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,821+4.1%
2024$7,514+3.2%
2023$7,281+0.7%
2022$7,230+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$367,000

From:

To:

DeedBook 9873, Page 854Recorded1/21/2025