Skip to content

6050 Blvd East Apt 21cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$383,000
Last Sale Date
Oct 7, 2015

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0213
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,100
22%
Improvement Value:$113,700
78%
Total Assessment$145,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,243+2.0%
2024$11,018-1.7%
2023$11,211+0.7%
2022$11,132+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$383,000
DeedBook 9152, Page 56

Property Sale

SaleMulti
$505,000
DeedBook 8385, Page 72