Skip to content

6050 Blvd East Apt 21dWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$197,000
Last Sale Date
Sep 20, 2023

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0214
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
DescriptionSTUDIO & TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,000
26%
Improvement Value:$49,500
74%
Total Assessment$66,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,492+25.3%
2024$4,383-1.7%
2023$4,460+0.7%
2022$4,428+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$197,000

From:

To:

DeedBook 9783, Page 938NU CodeEstate / executor (10)Recorded11/6/2023

Property Sale

SaleMulti
$139,000
DeedBook 7086, Page 164