Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6050 Blvd East Apt 21eWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 2015
Property Information
Block38
Lot9
QualifierC0215
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description1BD/1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,500
25%
Improvement Value:$61,500
75%
Total Assessment$82,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,772 | +4.1% |
| 2024 | $6,507 | +3.2% |
| 2023 | $6,305 | +0.7% |
| 2022 | $6,261 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.