Skip to content

6050 Blvd East Apt 21fWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Jul 7, 2005

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0216
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD 1BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,800
22%
Improvement Value:$77,500
78%
Total Assessment$99,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,657+2.0%
2024$7,504-1.7%
2023$7,635+0.7%
2022$7,582+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$355,000
DeedBook 7627, Page 62