Skip to content

6050 Blvd East Apt 22cWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$388,000
Last Sale Date
Mar 27, 2015

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0223
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD 2BA&TERR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,400
18%
Improvement Value:$149,100
82%
Total Assessment$181,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,995+2.0%
2024$13,716-1.7%
2023$13,956+0.7%
2022$13,858+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$388,000
DeedBook 9031, Page 661

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 5995, Page 226