Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6050 Blvd East Apt 23aWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Mar 1, 2023
Property Information
Block38
Lot9
QualifierC0231
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7
Building Details
Building Class---
Description2BR/2BA PENT TR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$32,800
25%
Improvement Value:$98,200
75%
Total Assessment$131,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,101 | +2.0% |
| 2024 | $9,900 | -1.7% |
| 2023 | $10,073 | +0.7% |
| 2022 | $10,002 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.