Skip to content

6050 Blvd East Apt 23bWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$790,000
Last Sale Date
Jul 9, 2008

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0232
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description3BR 21/2BA PENT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,600
25%
Improvement Value:$140,000
75%
Total Assessment$186,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,389+2.0%
2024$14,101-1.7%
2023$14,348+0.7%
2022$14,247+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$790,000
DeedBook 8569, Page 305