Skip to content

6050 Blvd East Apt 23eWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$229,000
Last Sale Date
Jul 30, 2004

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0235
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1BD/1B& PENT TR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,600
22%
Improvement Value:$76,500
78%
Total Assessment$98,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,564+2.0%
2024$7,413-1.7%
2023$7,543+0.7%
2022$7,490+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$229,000
DeedBook 7347, Page 98