Skip to content

6050 Blvd East Apt 23gWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Sep 22, 1996

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0237
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA PENT TR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,300
27%
Improvement Value:$91,900
73%
Total Assessment$125,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,654+2.0%
2024$9,461-1.7%
2023$9,627+0.7%
2022$9,559+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$90,000
DeedBook 50617, Page 323