Skip to content

6050 Blvd East Apt 23jWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Jul 9, 2018

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0239
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description2BD/2BA PENT TR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,300
25%
Improvement Value:$75,800
75%
Total Assessment$101,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,796+2.0%
2024$7,640-1.7%
2023$7,774+0.7%
2022$7,719+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$510,000

From:

To:

DeedBook 9326, Page 602Recorded7/25/2018