Skip to content

6022 Fillmore PlWest New York, NJ 07093

Apartment

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Aug 17, 1994

Property Information

Block46
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description3S-B-7U
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,635
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
32%
Improvement Value:$135,700
68%
Total Assessment$198,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,369+4.1%
2024$15,727+3.2%
2023$15,240+0.7%
2022$15,133+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 4764, Page 43