Skip to content

6025 Harrison PlWest New York, NJ 07093

Built 1899

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 13, 2006

Property Information

Block57
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class46
Description2S-F-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,674
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,800
52%
Improvement Value:$54,600
48%
Total Assessment$113,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,744+2.0%
2024$8,570-1.7%
2023$8,719+0.7%
2022$8,658+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1899