Skip to content

5915 Park Ave/103-60thstWest New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Sep 8, 1998

Property Information

Block59
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-2U-O
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,062
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,800
22%
Improvement Value:$306,200
78%
Total Assessment$392,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,375+4.1%
2024$31,105+3.2%
2023$30,141+0.7%
2022$29,929+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$335,000
DeedBook 5338, Page 62