Skip to content

332 67th StWest New York, NJ 07093

Built 1959

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Sep 28, 2006

Property Information

Block7
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class46
Description2S-F-2U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
35%
Improvement Value:$113,600
65%
Total Assessment$176,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,579+2.0%
2024$13,308-1.7%
2023$13,540+0.7%
2022$13,445+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

Sq Ft2,376DeedBook 8065, Page 232Recorded12/6/2006

Property Built

Built

Year Built: 1959