Skip to content

5308 Park AveWest New York, NJ 07093

Vacant Land

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Nov 7, 1997

Property Information

Block86
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page14

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,650+4.1%
2024$4,467+3.2%
2023$4,329+0.7%
2022$4,299+1.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$130,000
DeedBook 5212, Page 334