Skip to content

32 Windybush WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Price
$332,500
Last Sale Date
Mar 5, 2004

Property Information

Block436
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,634
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,300
30%
Improvement Value:$232,400
70%
Total Assessment$331,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,046+6.4%
2024$12,263+8.6%
2023$11,288+1.4%
2022$11,128+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$332,500
DeedBook 4707, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 1976