Skip to content

2 Laura PlTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Mar 5, 1984

Property Information

Block436
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage3,184
Acreage0.65

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
28%
Improvement Value:$260,200
72%
Total Assessment$359,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,127+6.4%
2024$13,280+5.4%
2023$12,604+1.4%
2022$12,425+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1976