Skip to content

26 Lopatcong Dr

Trenton, NJ 08638

Built 1961

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Aug 27, 2007

Property Information

Block513
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,260
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,800
32%
Improvement Value:$202,500
68%
Total Assessment$296,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,653+6.4%
2024$10,954+5.4%
2023$10,397+1.4%
2022$10,249+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000
DeedBook 5710, Page 199

Property Sale

Sale
$179,900
DeedBook 3397, Page 152

Property Sale

Sale
$184,900
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1961