Skip to content

1 Tina DrTitusville, NJ 08560

Built 1977

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block574
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,634
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,600
31%
Improvement Value:$215,200
69%
Total Assessment$309,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,184+6.4%
2024$11,453+5.4%
2023$10,871+1.4%
2022$10,716+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977