Skip to content

57 Misty Morn Ln

Trenton, NJ 08638

Built 1980

Last Sale Price
$107,000
Last Sale Date
Jul 30, 1996

Property Information

Block579
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,481
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,900
34%
Improvement Value:$135,400
66%
Total Assessment$206,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,114+6.4%
2024$7,627+5.4%
2023$7,239+1.4%
2022$7,136+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$107,000
DeedBook 3105, Page 276

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1980