Skip to content

3 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2005

Property Information

Block1559
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,108
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,300
31%
Improvement Value:$227,800
69%
Total Assessment$330,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,633+6.7%
2024$10,903+1.2%
2023$10,771+1.9%
2022$10,573+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$86,500
DeedBook 2223, Page 304

Property Built

Built

Year Built: 1971