Skip to content

9 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1971

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
May 26, 2016

Property Information

Block1559
Lot8
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,715
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,400
32%
Improvement Value:$215,400
68%
Total Assessment$316,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,164+6.7%
2024$10,464+1.2%
2023$10,337+1.9%
2022$10,147+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$320,000

From:

To:

Sq Ft1,715DeedBook 6256, Page 96Recorded7/19/2016

Property Sale

SaleMulti
$169,900
DeedBook 2358, Page 961

Property Built

Built

Year Built: 1971