Skip to content

4 Yellow Jacket LaTrenton, NJ 08619

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2020

Property Information

Block1559
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,094
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,600
32%
Improvement Value:$211,200
68%
Total Assessment$312,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,023+6.7%
2024$10,332+1.2%
2023$10,207+1.9%
2022$10,019+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$88,000
DeedBook 2194, Page 242

Property Built

Built

Year Built: 1972