Skip to content

37 Mccoy AveTrenton, NJ 08619

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2022

Property Information

Block1572
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage840
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,700
39%
Improvement Value:$81,900
61%
Total Assessment$134,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,743+6.7%
2024$4,446+1.2%
2023$4,392-6.3%
2022$4,688+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930