Skip to content

2100 Nottingham Way

Trenton, NJ 08619

Built 1965
Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Oct 8, 1998

Property Information

Block1660
Lot41
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage6,240
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$172,800
36%
Improvement Value:$307,200
64%
Total Assessment$480,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,915+6.7%
2024$15,854+1.2%
2023$15,662+1.9%
2022$15,374+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$300,000
DeedBook 3468, Page 120

Property Built

Built

Year Built: 1965