Skip to content

81 Lansing AveTrenton, NJ 08619

Built 1967

Last Sale Date
May 1, 2024

Property Information

Block1698
Lot28
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page71

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,000
31%
Improvement Value:$161,600
69%
Total Assessment$235,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,303+6.7%
2024$7,782+1.2%
2023$7,688+1.9%
2022$7,546+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967