Skip to content

184 Mcadoo AveTrenton, NJ 08619

Built 1957

Last Sale Price
$118,000
Last Sale Date
Apr 8, 1994

Property Information

Block1707
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage832
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
46%
Improvement Value:$95,300
54%
Total Assessment$176,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,213+6.7%
2024$5,823+1.2%
2023$5,753+6.5%
2022$5,400+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$118,000
DeedBook 2801, Page 38

Property Built

Built

Year Built: 1957