Skip to content

202 Mcadoo AveTrenton, NJ 08619

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2003

Property Information

Block1707
Lot12
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
39%
Improvement Value:$126,700
61%
Total Assessment$207,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,319+6.7%
2024$6,860+1.2%
2023$6,777+6.5%
2022$6,362+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957