Skip to content

226 Mcadoo AveTrenton, NJ 08619

Built 1962

Last Sale Date
Jul 2, 1997

Property Information

Block1707
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,100
40%
Improvement Value:$113,100
60%
Total Assessment$187,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,347+7.0%
2024$5,933+1.3%
2023$5,858+6.8%
2022$5,484+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962