Skip to content

21 Florister DrTrenton, NJ 08690

Built 1964

Last Sale Date
Jul 16, 1997

Property Information

Block1715
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
33%
Improvement Value:$194,800
67%
Total Assessment$289,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,934+6.9%
2024$9,296+1.3%
2023$9,180+6.7%
2022$8,602+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964